Prohlášení k letošnímu ročníku

Vážení přátelé, festivaloví fanoušci,

přestože na čtvrtek 30. dubna 2020 vláda ČR avizovala přijetí závazného stanoviska ohledně letních festivalů, na včerejší tiskové konferenci ministra kultury zaznělo opět jen mlhavé upozornění, že „tisícihlavé mezinárodní festivaly je něco, co si hygienici ani ministerstvo zdravotnictví představit nedovede.“ (https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/velke-letni-festivaly-letos-v-lete-kvuli-koronaviru-nebudou/1886177)

V této situaci vidíme realisticky tři možné scénáře:

Plán A. festival proběhne v plánovaném rozsahu, pokud vláda svým opatřením neomezí počet návštěvníků pod hranici 500 osob.

Plán B. program po dohodě s kapelami odložíme na rok 2021 a letos v termínu 15. 8. uspořádáme pouze jednodenní mejdan s náhradním programem, omezeným počtem účastníků a podtitulem Návrat ke kořenům.

Plán C. letošní ročník zrušíme úplně a program po dohodě s kapelami odložíme na příští rok.

Finální rozhodnutí ohledně letošního jubilejního 25. ročníku přijmeme do poloviny června, podle vývoje situace v dalších týdnech. Ihned poté informaci zveřejníme. I ve zkrácené lhůtě dvou měsíců jsme v osmičlenném pořadatelském týmu schopni přípravy zvládnout. V případě, že festival neproběhne v plánovaném rozsahu, majitelům vstupenek bude buď vráceno plné vstupné, nebo jim bude nabídnuta možnost přesměrování vstupenky na příští ročník.

Festival, který vznikl v roce 1996 spontánně, je pro nás, kteří se kolem něj motáme, srdeční záležitostí. Snadno to ani letos, ani v dalších letech vzdávat nebudeme.

Pandemie viru Covid-19 náhle všechny jistoty postavila na hlavu a čelíme neznámé situaci. Nelze současně přehlédnout i pozitiva nezvyklé doby https://vysocina-news.cz/s-dobrou-muzikou-se-da-prezit-vsechno-dokonce-snad-i-blba-doba-tvrdi-havlickobrodsky-rocker/.

Opatrujte se a zachovejte nám přízeň!

Havlíčkův Brod, 1. května 2020