Historie

Zavzpomínejte s námi na minulé ročníky festivalů STOCK DOBROHOSTOV…
Po kliknutí na plakát ročníku si můžete zobrazit podrobnosti.

                                          stock_2011          

stock_2008   stock_2007   stock_2006   stock_2005   stock_2004  stock_2003

Takhle nějak to bylo: jedlo se, zpívalo, pilo
Historie festivalu sahá do minulého století

Prolog   –za všechno může on! V březnu 1995 opouští Petr Milichovský hudební skupinu E.M.I.L. a brzy poté zakládá FORTUNU. Zajímavé věci začínají často nenápadně. Jako ten STOCK. Zkusme projít sedmiletou historií festivalu vzpomínkami, které utkvěly v nedokonalé paměti pořadatele…
1996první ročník ještě není regulérním festivalem. Osudem spřízněné kapely Fortuna a E.M.I.L. upečou společné hudební odpoledne, vepře a vytočí sud piva.
1997akce má název KNYKSTOCK a vítá historicky první hostující skupinu: TANDEM. Počasí není právě příznivě nakloněno. Poprvé a naposledy akce končí předčasně, utopena v dešti.
1998malý festival bez velké propagace. Představuje se mladá hudební skupina EXPRES a překvapí.
1999na 21. srpna je ohlášeno šest kapel, nakonec přijíždí pět. Policajt jako vystřižený z „Poslušně hlásím“ vybírá pokuty a baví. Malý letní festival tanečních kapel se pomalu loučí s Knykem, i když jeho obyvatelé ani sami pořadatelé to v tuto chvíli ještě neví.
2000do nového století s novým názvem, dál jen STOCK. Festival se stěhuje a bytní. Dobrohostov přijímá festival za svůj a v premiérovém roce hostí šest skupin. Počasí je skvělé, organizátoři jsou téměř zaskočeni masovým zájmem. Každá kapela hraje dvakrát s časovým odstupem sedmi hodin. Soustředěný výkon je pro některé muzikanty úkolem nadlidským. Zvlášť, když víno, ženy a zpěv v čase mezi vystoupeními útočí. Sláva vítězům, čest poraženým!
2001ve znamení country. Představí se výborné kapely FAST z Neratovic a NOVÝ PAKA z Hradce Králové. Opilý posluchač napadá personál ve stánku s občerstvením a je zpacifikován dobře mířenou ranou pěstí. Jediný vážnější incident v historii festivalu likviduje v zárodku pohotový výčepní ve chvíli, kdy „tisícovku lidí v Dobrohostově nadchl Boříkův OLD COUNTRY BAND“ (Noviny Vysočiny, 20.8.2001).
2002dechovka a bigbít. Prudký déšť, který se spouští z nebe půl hodiny po začátku festivalu, pořádně děsí pořadatele. Půl roku organizačních příprav je v háji. Naštěstí déšť brzy ustává. Úvodní dvě kapely – dechová hudba LESANKA a bigbítový ČTYŘVÁLEC z Opatovic nad Labem dál bezpečně kolíkují rámec, ve kterém se tento způsob léta už sedm let pohybuje. To je STOCK…